• Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Once Upon a Deadpool

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • I Feel Pretty

    ½

  • Game Over, Man!

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★