liam has logged 54 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry