liam has logged 18 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Shark

Jurassic Shark

2012
×
½
Read the review Edit this entry