Sort by
  • Burden of Dreams

    ★★★½

  • Fitzcarraldo

    ★★★★½

  • Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

    ★★★★★

  • Go Fish

    ★★★★

  • Daisies

    ★★★★★

  • Abel's Island

    ★★★★

  • Vagabond

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★½

  • Come and See

    ★★★★★

  • That Hamilton Woman

    ★★★★

  • A Letter to Three Wives

    ★★★

  • Poison Ivy

    ★★★

  • In the Soup

    ★★★★

  • The Hours and Times

    ★★★★

  • A Brief History of Time

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Plumber

    ★★★½