dani has logged 235 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Return to Paradise

Return to Paradise

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Dana Carvey: Straight White Male, 60

Dana Carvey: Straight White Male, 60

2016
×
★★
Edit this entry  
18
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry