• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • David

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Da Yie

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Sticker

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Angel of Mine

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • The Hustle

  • Yesterday

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • The Silence

    ★★★

  • Never Grow Old

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Triple Frontier

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Paddleton

  • Luce

    ★★★★