Adam has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
Edit this entry  
14
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Freud: The Secret Passion

Freud: The Secret Passion

1962
×
★★½
Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Other Side of the Wall: The Making of Possession

The Other Side of the Wall: The Making of Possession

2011
×
Edit this entry  
27
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
23
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Edit this entry  
15
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Whirlpool

Whirlpool

1949
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Red Planet

Red Planet

2000
×
Edit this entry  
09
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Fall

Silent Fall

1994
×
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Copycat

Copycat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Basic Training

Basic Training

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Miss Sonia Henie

I Miss Sonia Henie

1971
×
★★½
Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Influence

Bad Influence

1990
×
★★½
Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry