🎭Hermes/Moritz 🎭 has logged 602 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Tom and Jerry: The Movie

Tom and Jerry: The Movie

1992
×
★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry