Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The 355

The 355

2022
×
★½
Edit this entry  
07
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry