• House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Playground

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Doublespeak

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Kitchen

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★