• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Monster Hunter

    ½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

  • Middleditch & Schwartz

  • Evil Eye

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Onward

  • Disclosure

  • Horse Girl

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Spies in Disguise

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Black Mirror: Smithereens