• Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Gateway

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Precious Templeton: A Pony Tale

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Habit

    ★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Crime Story

    ★★

  • Swim

    ½

  • Respect

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Masquerade

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Some of Our Stallions

    ★★

  • Die in a Gunfight

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Birthday Cake

    ★★★

  • Blood Pageant

    ½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • The Misfits

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • American Traitor: The Trial of Axis Sally

    ★★

  • Feral State

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Out of Death

  • Spirit Untamed

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Finding You

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Here Today

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Night of the Sicario

    ★★

  • Naked Singularity

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Broken Diamonds

    ★★½