Sort by

Bringit has logged 39 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days

28 Days

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Havoc

Havoc

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry