• Shelby Oaks

  • Nope

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ½

  • Fresh

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Old

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★★

  • The Decline

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Kitchen

  • Otherhood

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Amanda Seales: I Be Knowin'

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★½

  • Wounds

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Late Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★