Sort by

BB has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8 Women

8 Women

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Crew

The Crew

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Date

First Date

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry