Sort by

BB has logged 375 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Holiday

Christmas Holiday

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evening Plans

Evening Plans

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Gun Story

Cruel Gun Story

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry