Sort by

Briela has logged 53 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Consecration

Consecration

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry