Sort by
  • All Quiet on the Western Front

  • Moloch

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Us

  • Ready Player One

  • Coco

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

  • Little Evil

  • Baby Driver

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

  • Spectre

    ★★★

  • Look Who's Back

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Inside Out

  • Furious 7

    ★★½

  • Jupiter Ascending

  • Admiral

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Atari: Game Over

    ★½

  • Fury

    ★★★

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Pump

    ★★½

  • The Imitation Game

  • Edge of Tomorrow

  • An Honest Liar

    ★★★★

  • Free to Play

    ★★★

  • Harmontown

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • A Most Wanted Man

    ★★★★

  • Wrong Cops

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Marc Maron: Thinky Pain

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Rush

  • Gravity

    ★★★½

  • This Is What Winning Looks Like

    ★★★★

  • Terms and Conditions May Apply

    ★★★

  • Louis C.K.: Oh My God

    ★★★★½

  • Generation War

    ★★★★½

  • TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

    ★★★

  • Blackfish

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Lincoln

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Flight

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★

  • Traffickers

    ★★★½

  • Paperman

  • Prometheus

    ★★½

  • Indie Game: The Movie

    ★★★

  • Chronicle

    ★★½

  • We Are Legion: The Story of the Hacktivists

    ★★½

  • The Iron Lady

    ★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • The Grey

    ★★★½

  • Eames: The Architect and the Painter

    ★★★½

  • The Heineken Kidnapping

    ★★½

  • 6 Days to Air: The Making of South Park

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★½

  • Gerhard Richter Painting

  • God Bless America

    ★★★