Brian has logged 48 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Drowning

The Drowning

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Downrange

Downrange

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Breathe

Breathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria

Euphoria

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Kings

Kings

2017
×
Edit this entry  
08
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crescent

The Crescent

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Vault

The Vault

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry