Sort by

Brian has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
UHF

UHF

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry