BrianMWrong has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Years

10 Years

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Air Bud

Air Bud

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guest House

Guest House

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Expedition: Back to the Future

Expedition: Back to the Future

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Replicant

Replicant

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Angels in the Outfield

Angels in the Outfield

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry