Sort by

brianjohnson has logged 134 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★
Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cobweb

Cobweb

2023
×
Edit this entry  
25
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
OMG 2

OMG 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Creator

The Creator

2023
×
★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★
Edit this entry  
06
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Strays

Strays

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Retribution

Retribution

2023
×
Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moving

Moving

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jawan

Jawan

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Agency

Agency

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duty After School

Duty After School

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bloodhounds

Bloodhounds

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Are You My Groot?

Are You My Groot?

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot Noses Around

Groot Noses Around

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot's Sweet Treat

Groot's Sweet Treat

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot and the Great Prophecy

Groot and the Great Prophecy

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot's Snow Day

Groot's Snow Day

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Mask Girl

Mask Girl

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Major

Major

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Golden Spoon

The Golden Spoon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry