Sort by

BriAnimator_ has logged 51 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
22
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Livid

Livid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Our House

Our House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wolf

Wolf

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★
Edit this entry  
03
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marty

Marty

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ray Donovan: The Movie

Ray Donovan: The Movie

2022
×
★★
Edit this entry