Sort by

Briana has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
15
Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

2021
×
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
Edit this entry  
27
Extracurricular

Extracurricular

2020
×
Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Itaewon Class

Itaewon Class

2020
×
Edit this entry  
21
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry