Sort by

bre has logged 284 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fall Guy

The Fall Guy

2024
×
Read the review Edit this entry  
12
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry