Sort by
  • The Fall Guy

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • At Midnight

    ★★

  • The Starling Girl

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Mickey Saves Christmas

  • Disenchanted

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Devotion

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Press Play

    ★★★

  • Spiderhead

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Book of Love

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ★★