Sort by

Brenton has logged 33 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shinobi no Mono 4: Siege

Shinobi no Mono 4: Siege

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Great Duel

The Great Duel

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lion of Thebes

The Lion of Thebes

1964
×
★★½
Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
License to Kill

License to Kill

1964
×
★★½
Edit this entry  
17
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
David Cross: Oh Come On

David Cross: Oh Come On

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
OSS 117: Panic in Bangkok

OSS 117: Panic in Bangkok

1964
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Shogun's Vault

The Shogun's Vault

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
★★★½
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gunfighters of Casa Grande

Gunfighters of Casa Grande

1964
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coplan prend des risques

Coplan prend des risques

1964
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Sun

Black Sun

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hercules Against the Barbarians

Hercules Against the Barbarians

1964
×
★★½
Edit this entry  
06
The Terror of Rome Against the Son of Hercules

The Terror of Rome Against the Son of Hercules

1964
×
★★★
Edit this entry  
06
633 Squadron

633 Squadron

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
An Outlaw

An Outlaw

1964
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Quick Gun

The Quick Gun

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
FX 18, Secret Agent

FX 18, Secret Agent

1964
×
★★½
Edit this entry  
05
Jakoman and Tetsu

Jakoman and Tetsu

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Flower and the Angry Waves

The Flower and the Angry Waves

1964
×
★★½
Edit this entry  
03
Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

1964
×
★★★½
Edit this entry  
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry