Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Johnny Reno

Johnny Reno

1966
×
★★
Edit this entry  
27
The Spy with Ten Faces

The Spy with Ten Faces

1966
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Médor au téléphone

Médor au téléphone

1907
×
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bank Robbery

The Bank Robbery

1908
×
Edit this entry  
19
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV: Rocky Vs. Drago – The Ultimate Director's Cut

Rocky IV: Rocky Vs. Drago – The Ultimate Director's Cut

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Replicas

Replicas

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Making of Nosferatu

The Making of Nosferatu

1979
×
★★★
Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Count Dracula's Great Love

Count Dracula's Great Love

1973
×
★★½
Edit this entry  
29
Count Dracula

Count Dracula

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Sleepy Eyes of Death 7: The Mask of the Princess

Sleepy Eyes of Death 7: The Mask of the Princess

1966
×
★★★
Edit this entry  
15
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kamikaze Guy

The Kamikaze Guy

1966
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silencers

The Silencers

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Shane Gillis: Live In Austin

Shane Gillis: Live In Austin

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Tight Killers

Black Tight Killers

1966
×
★★★
Edit this entry  
10
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Billy the Kid Versus Dracula

Billy the Kid Versus Dracula

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Khartoum

Khartoum

1966
×
★★½
Edit this entry  
09
Fighting Elegy

Fighting Elegy

1966
×
★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cast a Giant Shadow

Cast a Giant Shadow

1966
×
★★
Edit this entry  
07
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Edit this entry  
06
The Return of Dracula

The Return of Dracula

1958
×
★★½
Edit this entry  
05
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry