• The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★★

  • Phoenix Forgotten

    ★½

  • Gilbert

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Brimstone & Glory

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rumble: The Indians Who Rocked the World

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Harry Benson: Shoot First

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Rat Film

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★½

  • Elle

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Julieta

    ★★★½

  • Gods of Egypt

    ★★

  • Midnight Special

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★

  • Point Break

  • Office

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • San Andreas

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Rain the Color of Blue with a Little Red in It

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★

  • Run All Night

    ★★

  • Chappie

    ★★★½

  • Taxi

  • Jupiter Ascending

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Boy Next Door

    ★★

  • Blackhat

    ★★★

  • Taken 3

    ★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Peter Pan Live!

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Into the Storm

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • United Passions

  • White God

    ★★★★

  • A Hard Day

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½