• Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • Ninotchka

    ★★★★

  • Day for Night

    ★★★★

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★½

  • Dont Look Back

    ★★★★

  • Lola Montès

    ★★★★

  • La Ronde

    ★★★★

  • Le Plaisir

    ★★★★

  • The Birdcage

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Arsenic and Old Lace

    ★★★★½

  • Slacker

    ★★★★

  • Wise Blood

    ★★★½

  • Boudu Saved from Drowning

    ★★★★

  • Moonstruck

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★