• Small Town Crime

    ★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Brick

    ★★½

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★½

  • The American Friend

    ★★★½

  • Farewell, My Lovely

    ★★★½

  • The Hit

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Last Seduction

    ★★★

  • Cutter's Way

    ★★

  • Mona Lisa

    ★★★★

  • Body Heat

    ★★★★

  • Night Moves

    ★★★½

  • Across 110th Street

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★

  • Coco

    ★★★★