brendanrr has logged 41 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shinjuku Swan

Shinjuku Swan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Striptease

Striptease

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Spy

I Spy

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cop

Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
Edit this entry  
04
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
Edit this entry  
03
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry