• Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Take Me to Tarzana

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Guest House

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Binge

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Last Moment of Clarity

    ★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Hooking Up

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Spree

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★½

  • Butt Boy

    ★★★

  • Lucky Day

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Burn

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Domino

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★½