• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Mainstream

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • The Half of It

  • Hollywood

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Countdown

  • The Jesus Rolls

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • The Platform

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★