bree1981 has logged 44 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Day 40

Day 40

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Amigo Undead

Amigo Undead

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emptied

Emptied

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Amnesia

Amnesia

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interior. Familia

Interior. Familia

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rat Pack Rat

Rat Pack Rat

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Cub

Cub

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Pool

The Pool

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cargo

Cargo

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When the Lights Went Out

When the Lights Went Out

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reclaim

Reclaim

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Savaged

Savaged

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Territories

Territories

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Macabre

Macabre

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wedlock

Wedlock

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Junkhearts

Junkhearts

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry