Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Death in Texas

Death in Texas

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Aggression Scale

The Aggression Scale

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Eliminators

Eliminators

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
S.W.A.T.: Under Siege

S.W.A.T.: Under Siege

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Redwood

Redwood

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Breach

Breach

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Baytown Outlaws

The Baytown Outlaws

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Close

Close

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry