Sort by

bree 🪐 has logged 25 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Umma

Umma

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Help

The Help

2011
×
Read the review Edit this entry