Sort by

Brayden has logged 54 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Fuck in the Woods

Don't Fuck in the Woods

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Demons

Demons

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Geometry

Geometry

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Lights Out

Lights Out

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
OPAL

OPAL

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry