Sort by

bravo🎩 has logged 388 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Edit this entry  
30
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
29
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★½
Edit this entry  
28
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Edit this entry  
28
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pokémon: Pikachu's Rescue Adventure

Pokémon: Pikachu's Rescue Adventure

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★½
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Giver

The Giver

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
10
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read other review Edit this entry  
29
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★½
Edit this entry  
29
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read other review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wish

Wish

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Edit this entry