• Logan

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★

  • Warcraft

    ★★½

  • Holidays

    ★★★½

  • They're Watching

    ★★★

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • The Walk

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★½

  • Southbound

    ★★★½

  • Hidden

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★½

  • Baskin

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Vatican Tapes

  • Synchronicity

    ★★★½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • The Phoenix Incident

    ★★½

  • We Are Still Here

    ★★★½

  • Sunshine Superman

    ★★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★★½

  • Youth

    ★★★★

  • Love

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • He Never Died

    ★★★½

  • Child 44

    ★★

  • Theory of Obscurity: A Film About the Residents

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • The Forbidden Room

    ★★★★½

  • The Nightmare

    ★★

  • They Look Like People

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Last Shift

    ★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★

  • Dark Was the Night

    ★★½

  • Cub

    ★★★

  • Spring

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★½

  • Starry Eyes

  • Unfriended

    ★½

  • I Origins

    ★★★½