Sort by

bratch7 has logged 19 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rules of Engagement

Rules of Engagement

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Young Savages

The Young Savages

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry