Sort by

BRÁT has logged 270 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Inspection

The Inspection

2022
×
Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Son

The Son

2022
×
★½
Edit this entry  
04
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
Edit this entry  
04
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Devotion

Devotion

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry