brando has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dirty Money: Vol. 1

Dirty Money: Vol. 1

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry