Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Radio

Radio

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Superman: The Mad Scientist

Superman: The Mad Scientist

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret of the Magic Gourd

The Secret of the Magic Gourd

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
I Can Speak

I Can Speak

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fearless

Fearless

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Story of The Bee Gees

The Story of The Bee Gees

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Decisive Moment

The Decisive Moment

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
C.S.A.: The Confederate States of America

C.S.A.: The Confederate States of America

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe

Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Princess Sakura

Princess Sakura

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry