Sort by

BrandonLikes has logged 37 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reality

Reality

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Embattled

Embattled

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry