Sort by

Brandon has logged 183 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Split Second

Split Second

1953
×
★★★½
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Project

Tokyo Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
15
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rings

Rings

2017
×
Edit this entry  
15
Side Street

Side Street

1950
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Edit this entry  
08
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry