Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mother of All Lies

The Mother of All Lies

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In a Violent Nature

In a Violent Nature

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soundtrack to a Coup d'État

Soundtrack to a Coup d'État

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suncoast

Suncoast

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Out of My Mind

Out of My Mind

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gaucho Gaucho

Gaucho Gaucho

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skywalkers: A Love Story

Skywalkers: A Love Story

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brief History of a Family

Brief History of a Family

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A New Kind of Wilderness

A New Kind of Wilderness

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Agent of Happiness

Agent of Happiness

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Seeking Mavis Beacon

Seeking Mavis Beacon

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Different Man

A Different Man

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daughters

Daughters

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good One

Good One

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnes

Nocturnes

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Àma Gloria

Àma Gloria

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kidnapping Inc.

Kidnapping Inc.

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Every Little Thing

Every Little Thing

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal You

Eternal You

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the TV Glow

I Saw the TV Glow

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sasquatch Sunset

Sasquatch Sunset

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dìdi (弟弟)

Dìdi (弟弟)

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Me

Love Me

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's What's Inside

It's What's Inside

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sujo

Sujo

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Between the Temples

Between the Temples

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky Tales

Freaky Tales

2024
×
Read the review Edit this entry  
28
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Legend

Legend

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tuesday

Tuesday

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
El Conde

El Conde

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildcat

Wildcat

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tehachapi

Tehachapi

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry