Sort by

Brandon ✝️ has logged 19 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
09
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry