Sort by

Brandon has logged 23 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Somnum

Somnum

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Northman

The Northman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
Read the review Edit this entry