Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Container

Container

2021
×
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
04
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
04
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
20
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Doctor Who: The Curse of Peladon

Doctor Who: The Curse of Peladon

1972
×
Edit this entry  
04
Doctor Who: Horror of Fang Rock

Doctor Who: Horror of Fang Rock

1977
×
Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
Edit this entry  
31
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
Edit this entry